isitobvious
isitobvious isitobvious
  • 25-04-2018
  • Mathematics
contestada

I need help with this onehelp me please I have to show work too

I need help with this onehelp me please I have to show work too class=

Respuesta :

timothy40454 timothy40454
  • 25-04-2018
Correct, because $.6 per ounce works for all of the number of ounces. Times 0.6 for all of the number of ounces on the left side (5,10,15,20) to find the result (cost of detergent)

y=.6x
Answer Link

Otras preguntas

how many miles away can a shark smell blood
Jim paddles from one shore of a lake 3 miles wide at 4 mph, and John paddles from the opposite shore a 5 pmh. How long will they travel before they meet
For the graphed function f(x) = (4)x − 1 + 2, calculate the average rate of change from x = 1 to x = 2.
Find the measure of angle 7 Measure of angle 7= 2x + 15 Measure of angle 8= 3x
A box in a college bookstore contains books, and each book in the box is a history book, an english book or a science book. If 1/3 of these books are history bo
Which class of macromolecules is generally hydrophobic? Proteins Lipids Carbohydrates Nucleic acids
Which of these businesses are in monopolistic competition? a Two clothing shops, one selling women's clothing and the other selling kids' clothing b Two agricu
i'm having a hard time paying attention while reading for history i have ad/hd and autism, but that shouldn't matter because 1) i'm on medication for the ad/hd,
Which answers correctly distinguish a eukaryotic cell from a prokaryotic cell? Choose all answers that are correct. A. A eukaryotic cell does not have membrane-
What is a equivalent rational number to 1.28 repeating?