Naliadragneel4 Naliadragneel4
  • 23-04-2018
  • Mathematics
contestada

the store sells 12 cans of nuts for $27 how much would it cost you to buy 7 cans of nuts

Respuesta :

Nylamc
Nylamc Nylamc
  • 23-04-2018
27/12=2.25

2.25x7=15.75

ANSWER: $15.75 for 7 cans
Answer Link

Otras preguntas

Taylor Wilson: Attempt 1 Question 2 (1 point) Mark and Don are planning to sell each of their marble collections at a garage sale. If Don has 5 more than 4 time
[tex] \frac{2( {p }^{2 } - 6) }{p} = - 5[/tex]​
Give three examples of fuels and briefly describe what they are used for in daily life
How many litres of water can be stored in a tank of volume 6m.​
Insert space to express 725895213 in International numbersystem​
What group regulates public utility rates in Louisiana? the attorney general’s office the treasury department the Public Service Commission the lieutenant gover
In ADEF, the measure of ZF=90°, DF = 40, ED = 41, and FE = 9. What ratio represents the secant of ZE? E 41 9 D 40
Just help please need to pass
Mention the main reasonadolescents givein to the vices of thiergroup​
Solve for X.................