lintiffany lintiffany
  • 22-03-2018
  • Mathematics
contestada

Three pies and four cakes sell for $35 while four pies and five cakes sell for $44.50. What is the cost to purchase one pie and one cake?

Respuesta :

cassietovar1 cassietovar1
  • 22-03-2018
$9.50
.......................
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the best-known culture-fair measure of intelligence? a. Wechsler Intelligence Scale of Children b. Raven's Progressive Matrices c. Sta
A jeweler is working with a heated 47 g gold temperature to make it safe to handle. The ring is initially at 99°C. What mass of water at 25°C is needed to lower
how can you tell that 3 will not go evenly into 745
Solve for the value of x
what happen in the colonies war
What are some contributions of Bayard Rustin to the lgbt community?
The ____________________ person is likely to earn higher grades and more money than ____________________person.
what is the y-intercept of the line 3x-y=9
I have no idea how to do these problems. I keep on getting them confused somehow. Please help a sista out! ❤️
How many thousands is the same as 20 hundreds