pkprom12 pkprom12
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

a 16 ounce bag of shredded cheese costs $ 3.89. How does ot cost per ounce?

Respuesta :

SerenityKouryRowland
SerenityKouryRowland SerenityKouryRowland
  • 22-01-2016
3.89 divided by 16 so then you will get a anwser
Answer Link

Otras preguntas

which of the following words is not spelled correctly? a. reciept b. achieve c. field d. neighbor
What is the diameter of a circle that has a circumference of 56.52 feet? Round your answere to the nearest whole number
What is the solution of the equation?
Explain how the soviet fall from power was like a house of cards following down?
describe the solution to the inequality c is lesser than or equal to -2
which of the following sentences contains an incorrect use of an abbreviation, a number, or an acronym? a. on Halloween the children collect money for U. N. I.
which of the following sentences does not use capitalization correctly? a. Dad said he would pick us up. b. Planet Earth is in trouble these days. c. I find thi
Which best describes the purpose of a prewriting document?
PM is the median of trapezoid KLNO. If ON = 24 centimeters and KL = 12 centimeters, which is the length of PM?
If m(x) = x2 + 3 and n(x) = 5x + 9, which expression is equivalent to (mn)(x)? A. 5x3 + 9x2 + 15x + 27 B. 25x2 + 90x + 84 C. x2 + 5x + 12 D. 5x2 + 24