Seudónimo Seudónimo
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

Paula is shopping for a party.she finds a pack of 6 rolls of streamers for $4.50. What is the cost of one roll of streamers ?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-01-2016
6/4.5 = 1.33 All you need to do is 6 divided by 4.5
Answer Link

Otras preguntas

White phosphorus, P4, is prepared by fusing calcium phosphate, Ca3(PO4)2, with carbon, C, and sand, SiO2, in an electric furnace.2Ca3(PO4)2(s) + 6SiO2(s) + 10C(
The time t required to drive a certain distance varies inversely with the speed r. If it takes 2 hours to drive the distance at 40 miles per hour, how long will
what is a 1/4 of ?/100
I need help on this question please help?
At 10a.m. Juan leaves the city traveling north at 60 mi/hr. One hour later mel leaves the city traveling south at 50 mi/hr. At what time will they be 830 miles
what recent world issues/problems can be solved if people rocognize and perform their role effectively
I need help on this question please help?
4x-5y=20 find the slope
find the common ratio of r 6,24,96,384
Write y=2x^2+8x+5 in vertex form. Please