ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

A suffix for snow in English
How did the Spanish-American War affect US power in Asia? The war with the Filipino rebels reduced US influence in Asia. The war made the US an important power
Does a rectangle have acute angles and does it have parallel lines or NOT?
1. All describe conditions in Texas by 1850 EXCEPT. a: Nearly all Native Americans had been removed from East Texas. b: All Native Americans had been removed fr
if more people try to buy a product because the price has been reduced which most accuretly describes what has been increased?
The pH of water is _____ because it contains an equal amount of H+ and OH- ions.
megan buys 3 bracelets and 3 necklaces. Each bracelet cost $5. Megan pays the clerk $40 and gets $4 change. What is the cost,in dollars,of one necklace.
what is the product of 5/12 * 8/13 in lowest terms
PLEASE PLEASE HELP ME!! NEEDING HELP BADLY! please see the attached image I can't figure out the questions!
What did some European imperialists use to justify imperialism?