jaleyakidd jaleyakidd
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

find the average rate. Four pounds of apples cost $1.96

Respuesta :

harunoato harunoato
  • 23-02-2018
49 cents. Divide 1.96 by 4 to get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Aaron and Donald sign a written contract in which Aaron agrees to supply raw materials to Donald’s company in return for set fees for one year. Which form of co
What should the nurse encourage the patient to do to best promote intestinal peristalsis?
a baker makes 84loaves of bread but she burns 4 of them what fraction of the loaves does the baker burn? 1/88, 1/80,1/21,1/20 ...?
Why did the English Bill of Rights upset people?
What happens in the red blood cells in the lungs? Hemoglobin drops off oxygen and picks up carbon dioxide. Hemoglobin drops off carbon dioxide and picks up oxy
Some biology students wanted to determine whether a pair of brown mice purchased at a pet store was homozygous dominant or heterozygous for fur color. They let
PLEASE HELP ASAP ! 15 points .What equation is graphed in this figure? y−4=−13(x+2) y−3=13(x+1) y+2=−3(x−1) y−5=3(x−1)
$105 skateboard; 7 1/2% tax
A group of children, 6 to 10 years old, were asked how many video games they owned. The scatter plot shows the results. What is the range of video games owned
From Wien's law, at what wavelength does Jupiter's thermal emission peak? µm In what part of the electromagnetic spectrum does this wavelength lie?