coll123 coll123
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

If 1 pound of grapes cost 3.25 and2 pounds cost 6.50 what do 3,4,5,6,7,8,9 pounds cost?

Respuesta :

priyamerrill priyamerrill
  • 24-01-2018
3, would be 9.75
4, would be 13
5, would be 16.25
6, would be 19.50
7, would be 22.75
8, would be 26
9, would be 29.25
OR 3.25x = y (y being 3-9)
Answer Link

Otras preguntas

Who was the first person to see cells?
12 out of 30 people chose their favourite colour as blue calculate the angle you would use for blue on a pie chart
What is the answer to 91.23*50.73
if two young people of the same age commit the same crime, would you expect them to face the same consequences. yet, under the ycja they may or they may not. to
why do you think people choose to settle in area with abundant natural resources
Name of the people who got the title of SIR
A biology class has a total of 47 students. The number of females is 9 less than the number of males. How many males and how many females are in the class?
one major result of the completion of the erie canal
Explain how to determine whether to move right or left on the number line when adding rational numbers
Choose the sentence that uses a preposition to express a logical relationship. A. He practiced for the piano recital from early morning to late aftern