MINIMOUSE6802 MINIMOUSE6802
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

If the depot where peter buys his bags of ice charges him $1.50 per bag, find the average cost for ice per day.

Respuesta :

knowledge12345smart knowledge12345smart
  • 25-01-2018
Well, how much Ice does Peter get per day. Also, if you are speaking of the contents within the bag, how many ice cubes are in a bag.
Answer Link

Otras preguntas

Exercise 25-22 Levine Inc., which produces a single product, has prepared the following standard cost sheet for one unit of the product. Direct materials (8 p
x² -3x +2 = 0 by quadratic formula
describe the impact of the early cold war
H2(g) + Cl2(g) → 2HCl(g) ΔH = −184.6 kJ/mol. If 3.00 moles of H2 react with 3.00 moles of Cl2 to form HCl, what is ΔU (in kJ) for this reaction at 1.0 atm
can 3,2,5 be the lengths of a triangle
The diagram shows a section of DNA. What is the arrow labeled X pointing to? adenine thymine cytosine guanine
The vet told Jake that his dog, Rocco, who weighed 55 pounds, needed to lose 10 pounds. Jake started walking Rocco every day and changed the amount of food he w
What does Rayvin circling overhead the day battle mean
10. If 15 - x = 4, then x = A. -21 B. -11 C. 1 D. 11
A plaintiff sued a defendant for defamation, asserting in her complaint that the defendant had called the plaintiff a thief in front of a number of business ass