flexibleroyalfo flexibleroyalfo
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for 24 ounces or mozzarella cheese for $2.88?

Respuesta :

Pardeep18
Pardeep18 Pardeep18
  • 24-01-2018
The cheese costs 12 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Watch, look, listen, learn is an example of what?
9. What are flowering plants? Give example​
Another name for the domain is: 1. output 2. input 3. dependent variable 4. relationship
(2x+2) what is the value of x?​
identify 3 essential elements of the new jersey plan
HELP, PLEASE. –12 ÷ 3 • (–8 + (–4)2 – 6) + 2
please answer 6n(n+4)=-18
Which country is NOT part of Soth America? -Colombia -Uruguay -Brazil -Costa Rica -Panama -other ____
What is -8(n-4)=n-40
1FAIpQLSctQPK2905fceiF4m_p9ctVDJ4QQ1KTIEtxPJTyDGnuvL1Srg/viewform?hr_submission=Chglj6Ka43ISEA 1 point The results from a quiz showed that 5 out of 12 students