sierra91 sierra91
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

Marilyn bought 6 cans of tuna at $1.29 a can. How much did she spend

Respuesta :

homeworkpleasehelp
homeworkpleasehelp homeworkpleasehelp
  • 24-01-2018
1.29*6=7.74 so she spend $7.74
Answer Link
RushilGadamshetty RushilGadamshetty
  • 24-01-2018
This is an easy problem. 

Cost of each can = $ 1.29
Total number of cans = 6

6 X 1.29 = Total Cost

$7.74 = Total Cost

Answer Link

Otras preguntas

please help me I'm really struggling I can figure it out​
shana is keeping track of the expenses as deductions for her business when she files paperwork at the end of the year. What is shana working on?
The plane is horizontal, what describes the shape of the cross section?A.Rectangle B.TrapezoidC.TriangleD.pentagon
What is the equation of the graphed function? Enter your answer in the box. f(x)=
Which expression is equivalent to 2a + 5 (b + 7a) ? Select Yes or No. A. 2a + 5b + 35a Yes or No B. 2a +12b Yes or No C. 5 (b) + 5 (7a) + 2a Yes or No D.
how you u solve this equation step by step?
Sebastian swim labs every day and the community swimming pool. He Swimmin hour each day, five days each week, for 12 weeks. In that time, he swim 1800 laps. W
Dr. Greenhill wants to know how it is that some early adolescents come to make a connection between their personal life-style and environmental problems, while
What happened to Chinese exploration after Zheng He’s death?
When did Brazil begin to have a democracy? 1888 1891 1930 1954