noemigrubio2006 noemigrubio2006
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

Antionette bought 2 2/3 pounds of grapes. if she bought bananas that weighed 1 1/4 times as much as the grapes, how much did the bananas weigh?

Respuesta :

episodegirl903 episodegirl903
  • 24-01-2018
the bananas would weight 7 1/3 pounds
Answer Link

Otras preguntas

1. Match each of the following definitions to its correct term. (Points : 2) Potential Matches: 1 : Pursuing a romantic relationship 2 : Connection with other p
Suppose you have an unknown chemical reaction involving carbohydrates. What is one way to test whether the reaction is dehydration synthesis or hydrolysis react
Life on Earth originated from primitive apes. plants. fossils. bacteria.
PLZ HELP!!!! In the True Confessions Of Charlotte Doyle, how would you describe Charlotte at the beginning of the story???
The game stop is having a sale and all games are reduce by 55%. If a game is now $29.99, what was the original price? Round your answer to the nearest cent.
In a certain candy store, 3 pounds of candy and 2 pounds of mints cost $10.80, and 1 pound of candy and 3 pounds of mints cost $5.35. What is the cost per pound
How do I answer this??
Rachel Carson wrote about the delicate balance of organisms in a food web. Snakeheads, a freshwater fish that is not normally found in the United States, was ac
A total of 363 tickets were sold for the school play. They were either adult tickets or student tickets. The number of student tickets sold was two times the
Which of the following is true of the Emancipation Proclamation?