litzy1917
litzy1917 litzy1917
  • 25-11-2015
  • Mathematics
contestada

10-kg bag of cherries for $8

___ per kg

Respuesta :

hanvoldj
hanvoldj hanvoldj
  • 25-11-2015
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
Answer Link

Otras preguntas

Help please and thanks
how did the settlement of the west increase tensions between the north and south?
What is the product? 2•(-1 ) 0
HEY CAN ANYONE WRITE A SUMMERY OF TODAY'S CNN10
Which is found in essays, but not in narrative fiction?A. prose textB. thesis statementC. beginning-middle-endD.point of view​
The pictures below show two dogs of the same breed that have different coat colors.The instructions that determine coat color are stored in theA.cytoplasm of sk
The question is in the attachment
The image of (2, - 1) after a translation of (x, y) + (x -1, y+3) is
Somebody has Face.book
Which postulate, if any, can be used to prove the triangles congruent.