Genny3
Genny3 Genny3
  • 23-11-2015
  • Mathematics
contestada

Isabella spends $4.87 on paintbrushes the paintbrushes and paint how many of each item does she buy explain how you found your answer. the paintbrushes cost $0.95 and paint cost $0.99.

Respuesta :

KaptainKFC
KaptainKFC KaptainKFC
  • 23-11-2015
0.95 times 2 and 0,99 times 2 she buys 2 brushes and 2 paint
Answer Link
jordan6 jordan6
  • 23-11-2015
She bought 3 paints and 2 brushes.
99x3=297
95x2=190
297+190=487
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

The length of a rectangle is 4 inches more than its widith. The area of the rectangle is equal to 4 inches less than 3 times the perimeter. Find the length and
Graph the line with slope -3 passing through the point (1,5).
Can you please answer the second and fourth questions please!
PLEASE HELP ASAP!! What was the economic role of serfs?
help it’s algebra 2!! asap plzzz
Unlike the traditional definition of personal selling, the new definition:
How did you solve for mc?
An arithmetic sequence has this recursive formula: What is the explicit formula for this sequence? A. an = (–1) + (n – 7)(–4)
Why would a country with abundant resources be better off trading than being sufficient? Be sure to use absolute and comparative advantage to explain your answe
why are functional MRIS useful for doctors