hannahmohamed22 hannahmohamed22
  • 23-12-2017
  • Mathematics
contestada

each unit cost 14p how much do 942 units

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-12-2017
14×942
= 13188is the answer
Answer Link
adioabiola
adioabiola adioabiola
  • 30-09-2021

We are required to find the cost of 942 units given the cost of 1 units.

The cost of 942 units is 13,188p

If the cost of a unit = 14p

Cost of 942 units = Cost of a unit × 942

= 14p × 942

= 13,188p

Read more:

https://brainly.com/question/22488466

Answer Link

Otras preguntas

If 60 is 75% of a value,what is that value
What is the area of the figure?
what number has the same value as 12 tens
You are testing whether temperature has an effect on the breaking point of rubber bands. You take one rubber band and put it in the freezer and another is heate
what is the remainder of 6728 divided by 70
The indentation style used on a Works Cited page is called
If you flip a penny, the chance of it turning up heads is _____. 1/4 1/2 3/4 0/4
Identify the lower quartile (Q1), the median (Q2), and the upper quartile (Q3) for this data set. {1, 2, 4, 5, 7, 7, 8, 9, 9, 10} Q1 = 1, Q2 = 7, Q3 = 10 Q1 = 4
Which of the following would not be considered a necessary condition for the growth of an empire? A. High agriculture potential B. adequate military resources
The diploid number for a lily whose pollen contains 12 chromosomes would be _________ and is produced when the pollen, containing sperm, _______ the egg.