Nicolelovesu Nicolelovesu
  • 25-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rami buys 3 pounds of oranges . If the cost is represented by c, what is the cost per pound

Respuesta :

nickmh2 nickmh2
  • 25-11-2017
It's C/3 since c is the total price of the total weight of the oranges and there are three pounds.
Answer Link

Otras preguntas

HELPPPP PLZZZZZZZZ I DONT KNOW WHAT TO DO HELPP
Since Elie Wiesel is telling what he experienced, why does he choose to use a narrator?​
Helppppppp with this question quick
The untouchables were the outcasts of Ancient Indian Society.
What were three inventions that impacted the growth of the textile industry in Great Britain and what task did each of them do?
what is a perpendicular line?
Help me with this pls I have a pic
1.Why did President Hoover create the President's Organization of Unemployment Relief (POUR)? 2.How did the Great Depression affect politics in Europe? 3.What
question in picture thanks <3
tell me the answer pls A B C D