prtty6364 prtty6364
  • 23-11-2017
  • Mathematics
contestada

You order two servings of pancakes and a fruit cup.The cost of the fruit cup is $1.50. You leave a 15% tip. Your total bill is $11.50.what is the cost p of one serving of pancakes?

Respuesta :

SamWeisberg11 SamWeisberg11
  • 28-11-2017
11.5-15%-1.5=8.5/2=4.25 for one serving of pancakes

Answer Link

Otras preguntas

what is so2..........​
Is g correct? I need help in this
(01.02 LC) Solve for x: -2(x + 3) = -2x - 6 0 3 O All real numbers O No solution
May I please receive help?
What is the molality of a solution containing 10.0 G of NA2 S04 and 1000.0 G of water
lights of different frequencies make up​
An Excerpt from “Optimism”by Helen Keller1 Could we choose our environment, and were desire in human undertakings synonymous withendowment, all men would, I sup
2) translation: 2 units up Q(-4,-2), R(-4,-2), s(0, -2), t(-3-5)
Using available materials at home make collage of things that motivate you to study better. Paste it on a short bond paper and write a short paragraph to explai
help with this question