trungh2014ozrsz3 trungh2014ozrsz3
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

Hank brought 2.4 pounds of apples.each pund cost $1.89. How much did hank spend on his apples?

Respuesta :

Themlpg Themlpg
  • 21-11-2017
$4.54 if all rounded out
Answer Link
coopech
coopech coopech
  • 21-11-2017
The equation price P=1.89 * lbs. 1.89*2.4= 4.536 which would be rounded to 4.54
Answer Link

Otras preguntas

I need help on this. :(
the measure of 13 of the 14 angles of a 14-gon add up to 2016 what must be the 14th angle measure be
9) Carol and Joseph have freckles and curly red hair. All of their children, except one, also have freckles and curly red hair. Their son, Sam, has the same
Which of the following best describes the solution to the system of equations below? -6x + 3y = -6 7x - 3y = 6 A. The sys
i dont understand what to do
Park two has 12 more benches than Park one. If 2 benches were transferred from Park two to Park one, then Park two would have 2 times more benches than Park one
Someone help me with this worksheet plz
Find the GCF and LCM of 5a and 15a
-7 and a number 12 units to the right of -7
how did hamiltons bank help stabilize the economy?