princessmalia3ozqzeh
princessmalia3ozqzeh princessmalia3ozqzeh
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

each gallon of gravy cost $5.25 and I need 1.2 gallons for dinner

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 21-11-2017
Hey there,
1 gallon = $5.25
1.2 gallon= $5.25 x 1.2
               = $6.30
Thus, 1.2 gallons is $6.30.

Hope this helps :))

~Top
Answer Link

Otras preguntas

please answer question in black please
Which of these is MOST LIKELY to contribute to the long-term instability of a local ecosystem? A) storms that uproot large trees in the area B) introduction of
In the brightness and contrast tool the brightness control... A. Makes the image darker or lighter B. Is a good tool for correcting over or under exposure C.
If death rates exceed birth rates and migration rates do not change, then what will happen to the population? A) You cannot tell from the information given. B)
Compare and Contrast President Roosevelt's proposals with his opponents: Francis Townsend: Townsend's Old Age Revolving Pension Huey P. Long: Share Our Wealth P
What is the common ratio of the geometric sequence 1, 4, 16, 64, ...?
WILL MARK BRAINLIEST The product of (a + b)(a − b) is a^2 − b^2. Always Sometimes Never
The area of a square can be found using the equation A = s², where A is the area and s is the measure of one side of the square. Which equation can be used to r
A new car has a sticker price of $20,950, while the invoice price paid was $18,750. What is the dealer markup?
what is the answer to 5 1/2×7/8