harloogie
harloogie harloogie
  • 23-10-2015
  • Mathematics
contestada

$1.12 for 8.2 ounces help as soon as possible

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 23-10-2015

I'll go out on a limb here, and assume that you want a unit rate,
although technically, you haven't asked ANY question.

==> 13.66¢ per ounce

==> 7.32 ounces per dollar

Answer Link

Otras preguntas

What is the length of the line segment with endpoints (−3,8)(−3,8) and (7, 8)(7, 8) ????????
The price of an item has increased 15% since last year. However, a person can buy the item for a 25% employee discount. The employee pays $172.50. What was the
A room in the shape of a triangle has sides of length 7 yd, 8 yd, and 11 yd. If carpeting costs $17.50 a square yard and padding costs $3.25 a square yard, how
what does the 2 represent in 12.789
Two-thirds of a number is negative six. Find the number. -9 -8 -4 ...?
The momentum of a system before a collision is 2.4 × 103 kilogram meters/second in the x-direction and 3.5 × 103 kilogram meters/second in the y-direction. What
find the approximate distance between (-5, 8) and (10, -7). Round your answer to two decimal places.
A car has an engine which delivers a constant power. It accelerates from rest at time t = 0, and at t = t0 its acceleration is a0. What is its acceleration at t
A function takes in values of the ____________________ variable, called inputs, and gives back values of the ____________________ variable, called outputs. A f
A rectangular table is two times as long as it is wide. If the area is 50ft^2, find the length and the width of the table.