Dessyj4954 Dessyj4954
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is $20.50 is the cost of 3/4 lb. but want is the cost for 1 lb?

Respuesta :

82607618
82607618 82607618
  • 25-10-2017
$20.50 x 4/3 = the cost of 1lb = $27.33
Answer Link

Otras preguntas

1841 to According to the graph, what change occurred in Ireland's population from 1841 to 1891? The population slowly increased. The population dramatically plu
what are the volume of cerebrospinal fluid​
Which of the following is not accurate about Vodou and how it fulfills the social support/bonding function of religion for its believers in Haiti?
9 ^ (- 1/2) + 25 ^ (- 1/2) + 32 ^ (3/5) Evaluate
Find the area of a rectangle whose length is 12cm and width 6cm A. 720cm² B. 702cm² C. 722cm² D. 72cm² I will mark you us brainliest
Use Hooke's Law to determine the work done by the variable force in the spring problem. A force of 350 newtons stretches a spring 30 centimeters. How much work
PLEASE HELP! 20 POINTS
5x^3 − 2x^2 + 3x − 8 - (2x^2 + 4)
PLEASE SHOW YOUR WORK!!! ASAP best answer gets brainliest
find amount of water displaced by solid spherical ball of diameter 28 cm​