marlaarbogast
marlaarbogast marlaarbogast
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

McKenzie bought 1.2 pounds of coffe for $11.82. What was the cost per pound?

Respuesta :

kiwichipmunks
kiwichipmunks kiwichipmunks
  • 25-10-2017
11.82 divided by 1.2=9.85
Answer Link
babypusheen168oycoip
babypusheen168oycoip babypusheen168oycoip
  • 25-10-2017
1) $11.82 for 1.2 pounds
2) 11.82 divided by 1.2 
3) 11.82/1.2
4) $9.85 per pound
Answer Link

Otras preguntas

what is the meaning of the prefixes mono bi and tri.
true or false the textile industry employed more workers than any other Manufacturing
During the Middle Ages, how did Catholic religious leaders influence the kings and lords of Europe? A. The Church had control over most of Europe's food supp
Explain checks and balances. Explain the Preamble of the Constitution. Predict whether our amendments will stay the same or change. Explain why think they will
What stucture do both prokaryotes and Eukaryotes have in commom? Select one: a. Nucleus & Cytoplasm b. Cytoplasm & Ribosomes c. Nucleus & Ribosomes
Help with this problem
some_______ kill bacteria by attacking the cell wall of the bacteria.
What should you do to ensure that records in a table are unique?
English question below
What was the problem during the Louisiana Purchase?