hayleehowardoyapzm hayleehowardoyapzm
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

what is the vost of apple juice per ounce 16 ounces cost $3.20

Respuesta :

cherylmaef
cherylmaef cherylmaef
  • 24-10-2017
cost/ ounce

16 ounce           $1                 16 ounce
_________ × _________ = __________ ≈ 19 ¢ per ounce 
$ 3.20              100 ¢              320 
Answer Link

Otras preguntas

The 1963 march to Washington, DC was led by Randolph and Rustin. a. True b. False
In what kind of government does a small group have a firm control country
What is the biggest advantage of self driving cars? A Speed B Safety C Cost D Style
angle b measures 60°. what is the measure of angle that is complementary to angle B?
What was the purpose of this poster produced by the Office of Price Administration during World War II? (2 points) to remind Americans how precious their freedo
(y 3 - 125) ÷ (y - 5)
Question 1 (2 points) Vitamins are essential for ____ to occur. Question 1 options: oxidation metabolism fat storage solubility
Write the fraction as a percent. Round to the nearest tenth of a percent if necessary. 49/100
Which term best describes the increasing level of economic, social, cultural, political, and natural interconnectedness among people and places throughout the
Which of the following is a component of skill-related fitness? a. muscular strength b. muscular endurance c. body composition d. power Please select the be