distructo220 distructo220
  • 23-09-2015
  • Mathematics
contestada

A store sells a gallon of milk for $3.A baker buys 30 gallons of milk for his bakery.How much will he have to pay?

Respuesta :

sbcardinals
sbcardinals sbcardinals
  • 23-09-2015
$3 x 30 gallons of milk = $90
Answer Link
xxgirltdmxx
xxgirltdmxx xxgirltdmxx
  • 23-09-2015
90 because 30 x 3 = 90
Answer Link

Otras preguntas

what does the root word boton mean
Sarah's class recycled 3. 7 7/9 boxes of paper in a month. If they recycled another 9 2/8 boxes the next month what wasvthe total amount recycled
write a sentence with the word labyrinth
Solve for a: 2a + 4 = 3a + 2
What is a telomere? What happens to telomeres each time DNA is replicated? How do cells prevent this from occurring?
Please help me with this question.
Where can the resource for this ocean type be found?
Who discovered polio vaccine
people involved in cases that are accepted by the us supreme court must travel to washinton dc?
Consider the following formula used to find the volume of a cone. Which of the following represents the formula that could be used to find the height of the con