deyahnadouglasowtjuc
deyahnadouglasowtjuc deyahnadouglasowtjuc
  • 25-09-2017
  • Mathematics
contestada

bananas are $0.59/pound, how much will 25 bananas cost?

Respuesta :

82116
82116 82116
  • 25-09-2017
The answer would be $14.75. You would have to do .59 times 25 bananas and you would would get $14.75.
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 25-09-2017
25 lbs at 0.59 per lb = 25 * 0.59 = $ 14.75 <==
Answer Link

Otras preguntas

40 POINTS FOR THIS (HELP)(Bad at algebra) - In two or more complete sentences, compare the number of x-intercepts in the graph of f(x) = x^2 to the number of x-
Who was the ussr leader who reversed the cold war with a policy called which means openness?
explain the dramatic irony of lines 100-112 in scene 3. Why is macbeth's action signifigant
I need help on this problem. It is about absolute values, so here is the question: |x-4|=1 What is x?
After his pilgrimage to makkah _____________ concluded that an integrated society was possible
Two positive, consecutive, odd integers have a product of 143. Complete the equation to represent finding x, the greater integer. x(x – ?) = 143 What is the gre
given that (2,4) is on the graph of f(x), find the corresponding point for the function f(x)-5
What is the value of a? 30 90 45 27.5
What type of poetry is "The Lamb"? a. sonnet c. free verse b. lyrical d. pastoral
FIRST PERSON TO ANSWER WILL GET THE BRAINLIEST!!! PLZ HELP!!! 2. What is Billy describing in this excerpt? * Looking to the mountains around us, I saw that the