0682463
0682463 0682463
  • 22-09-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $420 for 15 tickets

Respuesta :

kelxshensky
kelxshensky kelxshensky
  • 22-09-2017
28 for each ticket = unit rate
Answer Link
sakshishah2656 sakshishah2656
  • 22-09-2017
$28 for each ticket
TO find the unit rate of a product divide the number that you want to find the rate of by the units
Answer Link

Otras preguntas

What category of medicine is used to treat pathogens, or disease-causing microorganisms?
розвальни-развалиться;розыгрыш-розыграть;розыск-розыскать
Within each Biome how can the environment be organized into levels from complex to simple
What role do minor characters play in a piece of literature?
Gold coins and silver bars _______ found in the sunken pirate ship. A. was B. were
The 15th Amendment to the United States Constitution a. granted newly freed African American males the right to vote. b. allowed women to vote in federal electi
the area around New York was claimed by who
What are the colors of thanksgiving?
Element X reacts with iron to form two different compounds with the formulas FeX and Fe2X3. To which group on the Periodic Table does element X belong?
Please help its for 30 points!!!!! In this creation, what important components are used to the greatest effects? (1 point) a. color and space b. architectural d