22eolukoya 22eolukoya
  • 25-05-2024
  • Mathematics
contestada

It cost 11.40 to buy lamps how much would it be for 24

Respuesta :

funnyarvin funnyarvin
  • 25-05-2024

Answer:

$273.6

Step-by-step explanation:

If it costs $11.40 for one lamp, and you want to buy 24 of them, you just multiply.

11.40⋅24 is 273.6

Answer Link

Otras preguntas

I’m Stephen cranes naturalist story, the repetition of the term “sacred cheese” invokes the idea of
What is significant about the following goods? -sugar -tobacco -cotton -rice
a landscaper can mow 3 acres in 2 hours at this rate how many acres can he mow in 1.5 hours
Where did the Hyksos come from A. Mesopotamia B. Europe C. West Africa
t punctuation? Tomas whispered "I just heard Father say, We are giving your brother a surprise party." Tomas whispered, I just heard Father say, 'We are gi
Which of the following terms describes the number of individuals an area can support? food chain ecosystem limiting factors carrying capacity
The most popular fiber worldwide is spandex true or false
In the photo part of the lever is the fulcrum?CDAB
Please explain your answer.
Most candidates are elected to office during ......... elections