Marie11111111
Marie11111111 Marie11111111
  • 25-08-2017
  • Mathematics
contestada

A package of crackers weighing 8.2 ounces costs $2.87. What is the cost per ounce of crackers?

Respuesta :

CurlyLove CurlyLove
  • 25-08-2017
$2.87/8.2 ounces = .35 cents an ounce
Answer Link

Otras preguntas

Democratic socialism in the United States was a failed attempt to inject
The most effective technique for including character, setting, and sound description in a short story is to _____.
how is kinetic energy of an object determined?
What number is 70% of 130?
Where does diffusion take place in the body?
Brandon has 7 1/2 gallons of paint he plans on painting 1 1/2 gallons on each room how many rooms will he be able to paint
During the Industrial Revolution, life changed in what basic way? A. People migrated from rural areas to cities. B. People learned to use machines to make thei
Did Caroline Herschel have children?
Make r the subject of the formula. V=pier^2h
The hormones released due to stress lead to increased risk of pregnancy. a. True b. False