kyzarjackson kyzarjackson
  • 25-08-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of $4.20 for 6 muffins

Respuesta :

Mattxew
Mattxew Mattxew
  • 25-08-2017
Well, you would divide 4.20/6 to find the price of just 1 muffin. 4.20/6 is 0.7, meaning that the price for one muffin is 70 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Please helpp!!!! I need answers in the next 2 hours!!!!! Please i have an F in this class​
which statement best describes one way that molecules differ from atoms
Can someone explain to me mean, median, mode, and midrange to me and how to do it that would be great!
find the equation of the line ​
what is photosynthesisis?
help me with this please​
Write an expression for the perimeter of the triangle shown below: 4.1x + 29 4.1x − 29 4.5x + 29 4.5x − 29
Please help with history​
What percentage of 42 minutes is spent in 24 hours
Which sentence best states the main idea of this section of the chapter ?