reily11
reily11 reily11
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

A deli sells a sandwich spread for $6.40 per pound how much do you have to pay for 24 ounces of the spread?

Respuesta :

jordanmelis
jordanmelis jordanmelis
  • 24-08-2017
24 ounces of spread would cost you $9.60
Answer Link

Otras preguntas

What is 451.568 rounded to the tenths place.
Does 37 divided 18 mean 18 is less than 37
What object circles around a planet
What transformations change the graph of f(x) to the graph of g(x)?f(x) = –7x² g(x) = –35x² + 5
What does a plant let out during photosynthesis?
the length of a tennis court is 78 feet. this is 3 less than 3 times the width of the court. what is the width of the court
Over the past 50 years, the South has undergone a change from an agriculture-based economy to an industry-based economy. This change is known asA)manufacturing.
An imbalance from homeostasis perspective is considered to be:-disease-malformation-cellular dysfunction-health
one twelfth of the circle is 30 degrees. how many radians is one twelfth of the circle
How do you tell if a reaction is endothermic or exothermic using only the written formula