itzelflores11
itzelflores11
23-08-2017
Mathematics
contestada
16oz to $4.88 unit rate
Respuesta :
musiclover10045
musiclover10045
23-08-2017
divide 4.88 by 16 to get unit rate
4.88/16 = 0.305 per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
How did the Assyrians influence southwest Asia?
how would you categorize a consumer that usually catches and eats pray but also eats dead abimals
witch of these sentences is correctly written and punctuated
describe a real life multiplication situation for which an estimate makes sense explain why it makes sense
what do floodplains, sandbars, and river deltas have in common?
What important change happened during Andrew Jackson's presidency
When did pop music and rock and roll first begin? 1744 1803 1912 Scholars have not been able to agree on a particular point; many point to the 1950s.
Why are chemical changes considered “unseen”?
What event forced Justinian the 1 to start rebuilding parts of Constantinople
Why does Antigone use bridal imagery to speak of her imminent death? A. She wants Ismene to marry and carry on the family line. B. She recalls her father