wellyawell2000ov40qz wellyawell2000ov40qz
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

a bottle of body wash costs $2.88 and contains 12 ounces. how much does it cost per ounce?

Respuesta :

kjshaw84 kjshaw84
  • 23-08-2017
$2.88/12=0.24 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

help me get this right so I can get my phone back lol
If X=5^a, then the value of 5x is what?
Why do you want to get opposite coefficients for one of the variables?
Which of the following are components of an effective evaluative argument?
ISOLATIONISM VS. INVOLVEMENT based on these words which of the words would you think Monroe doctrine includes
The speed of a sound in a container of hydrogen at 201 K is 1220 m/s. What would be the speed of sound if the temperature were raised to 537 K? Assume that hydr
Brian made 3 identical necklaces, each having beads and a pendant. The total cost of the beads and pendants for all 3 necklaces was $15.60. If the beads cost a
Which list of landforms can be found in Florida? Dunes, coastlines, glaciers Deltas, rivers, coastlines Plains, plateaus, mountains Mountains, dunes, coastline
1. Where do a Spanish speaker's two family names originate? Which always comes first?
plzzzzzz helppp meee