nickgiants nickgiants
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

Michael paid $11.48 for sliced cheese at the deli counter. The cheese cost $3.28 per pound. How much cheese did he buy?

Respuesta :

blessedcboriginal
blessedcboriginal blessedcboriginal
  • 23-08-2017
Michael bought 3.5 lbs of cheese 

Divide 11.48 by 3.28
Answer Link
babyt654321
babyt654321 babyt654321
  • 23-08-2017
$11.48 divided by $3.28 is 3.5 lbs
Answer Link

Otras preguntas

how do you do scientific notation? what is 1.20 x 10 to the 3rd power
How does vinegar affect the growth of a plant?
What is the gel like substance in a plant and animal cell?
which two numbers multiply to give you 100 and add to give you 10
4x+5y=20 write this equation in slope intercept form
What two mixed numbers have a sum of 3
The perimeter of a sheet of paper is 38cm. If the width is 8 cm what is the length of the paper?
Can there be more than one point of intersection between the graphs of two linear equations?
how do you write a good essay?
What two mixed numbers have a sum of 3