f467dw4r4t f467dw4r4t
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 5 pack of corn dogs cost 0.50. What is the unit price?

Respuesta :

ascetic ascetic
  • 23-01-2024

Answer:

0.10

Step-by-step explanation:

0.50/5=0.10

Answer Link

Otras preguntas

choose a counterexample to show the conjecture is false . the conjecture is : any number that is divisible by 4 is also divided by 8
You should avoid the overuse of exclamation points because you'll appear to be A. shouting at the reader. B. showing off. C. exhibiting bias. D. creating confus
Find A intersection B. A: {1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12} B: {-2, -1, 1, 4, 7, 11} Multiply choice: A. {-2,-1,1,2,3,4,5,67,8,9,10,11} B. {1,4,7,11} C. {
1/4x + 3/4y = 1 solve to graph linear equation
Why did the Puritans believe in educating everyone?
1/4x + 3/4y = 1 solve to graph linear equation
1/4x + 3/4y = 1 solve to graph linear equation
a student investigated the rate of reaction between sodium thiosulphate and dilute hydrochloric acid the student placed a conical flask over a cross on a piece
6) Lunch furnishes 8 mg of the minimum daily requirement (MDR) for iron, while the other meals furnish 10 mg of the MDR. Write the ratio (in lowest terms) of th
You should avoid the overuse of exclamation points because you'll appear to be A. shouting at the reader. B. showing off. C. exhibiting bias. D. creating confus