shaychai
shaychai shaychai
  • 23-06-2017
  • Mathematics
contestada

What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-06-2017

divide 2.20 by 10

2.5/10 = 0.25 per unit


Answer Link

Otras preguntas

The perimeter of 5f 4f 5f 6f
Julie has completed 7 birdhouses for a client. That is 25% of the total number that the client ordered. How many bird houses did the client order?
How can organizations devise effective ways of improving customer satisfaction?
Did the us threaten to execute Hirohito?
Which reproductive system is more complex male or female?
What are hydronium ions and how do they affect minerals?
Which equation finds the volume of a cube with a side length of 2n^6 units. BRAINLIEST TO WHOEVER CAN ANSWER
What do you need to know before attending an EMT training course?
f(x)=3x^2-2x, find f(a+1)a) 3a^2-2a+1b) 3a^2+4a+1c) 3a^2-2a+2d) 3a^2-4a+4
please help i have a midterm tommorow 1)distinguish between polar compounds and non-polar compounds 2)Identify chemical bonds and the different types of bo