chloeabijay
chloeabijay chloeabijay
  • 26-05-2017
  • Arts
contestada

the cost of 2.5 pounds of cheese is $6.50 what is the cost for 1 pound of cheese?

Respuesta :

nataly14
nataly14 nataly14
  • 26-05-2017
i would say 6.50 ÷ 2.5 = 2.6 .. but im not sure
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following describes how the winter season affects organisms in the tundra biome? The cold temperatures kill most of the plants. Plants lose their
A cart is moving horizontally along a straight line with constant speed of 30 m/s. A projectile is fired from the moving cart in such a way that it will return
Solve and graph this inequality. 3x-5 >19?
Heather hits a tennis ball upward with an initial speed of 32 feet per second. After how many seconds does the ball hit the ground? Use the formula h = rt - 16t
Which one of the following sentences is correctly punctuated?
1- Why Soda is Bad For You 2- How many kids drink soda Thanks for the support - PSTAR7!!!
I need help on question 9, 10 and 11 !
24. A solution has a very high hydroxide ion concentration. Based on this, what would you predict about this solution? (2 points) It has a very high hydrog
PLEASE HELP ? The angle of depression from D to F measures 10 degrees. If DE=300m, Find DF. Round to the nearest tenth
Sugar water turning to sugar crystals on the stove is a chemical change. True False