Seudónimo
Seudónimo
25-05-2017
Mathematics
contestada
4 tomatoes cost 3.40. What is the unit rate?
Respuesta :
pepetheskunkcat
pepetheskunkcat
25-05-2017
3.40/4= $0.85 per tomato
Answer Link
SirEndernow
SirEndernow
25-05-2017
85 cents each, 3.00/4 is 0.75 and 0.40/4 is 0.10.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
Why is it important to know how to interpret a remainder?
In reference to civil conflict in Sri Lanka, the expression "Tamil Eelam" translates as Tamil A. Homeland. B. Tigers. C. Independence. D. People.
did the french revolution contradict the main political trends of the eighteenth century?
members of the lake shawnee club pay $40 per summer season pass plus $7.50 each time they rent a boat. Nonmembers pay $12.50 each time they rent a boat. How man
Which traditional thanksgiving treat was probably NOT part of the 1621 pilgrim celebration in Plymouth
Explain why a cinder cone volcano has steep sides
use quadratic formula to solve 8x²-2x=7
Socrates believed student should ____
How do I find this answer 20=4x
About 13 out of 20 homes have a personal computer. On a street with 60 homes, how many would you except to have a personal computer?