peterarlandson
peterarlandson peterarlandson
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges and 11 apples for 10.05 and the cost of one orange and one apple is 0.94 cents what is the cost of one apple

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
The cost for one apple is 0.94 cents. The question actually states this directly.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-05-2017
it is 0.94 cents ...........
Answer Link

Otras preguntas

How did Malthus influence darwin?
Factorise using the difference of two squares: I)4x squared-(2x+3) squared
what is 4 divide by3
Anfernee bought 4 umbrellas and 2 hats and spent between $40 and $60. Each umbrella costs the same amount. Each hat costs the same amount. The price of a hat is
In 1985, former Soviet Union leader Mikhail Gorbachev instituted a policy called perestroika. What was its aim? a.To liberate the Soviet press. b.To quell Sovi
Rust on weathered rocks is caused by _____. saltation oxidation hydrolysis abrasion
Four women, Louise, Lise, Carole and Lily are seated at a table. They are chatting about their holidays. They went to California, Texas, Florida and Arizona rid
Mexico’s most important natural resource is A. gold. B. petroleum. C. coffee. D. corn.
Describe the chemical building blocks of cells.
What was the purpose of the original Olympic games? a. The Olympics were intended to bring together all the city-states to celebrate their existence. b.