deuce deuce
  • 22-05-2017
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of juice boxes costs $5. How much do 32 juice boxes cost?

Respuesta :

SapphirianDiadem
SapphirianDiadem SapphirianDiadem
  • 22-05-2017
8*4=32
5*4=20
It costs 20$.
Answer Link
sunflowersandspn sunflowersandspn
  • 22-05-2017
The answer is definitely $20
Answer Link

Otras preguntas

How long was it from the time African American men were given the right to vote until women were given the right to vote?
What is 2 1/3 rounded to the nearest whole number?
A function of cell membranes in humans is the
Can someone read this short story and answer the question that comes after it? Read this excerpt from Little Brother and answer the following questions in compl
which describes the revisionist or conflict perspective in historiography
Geomorphology is __________.Select one of the options below as your answer: a. the study of landforms b. the study of change c. a new functional region d. a
A 20 foot rope is cut so that one piece is 5 feet longer than the other. Find the length of each piece
A wind turbine uses wind to turn blades that are connected to a __________. PVC pipe a waterfall a generator a photovoltaic cell
What is the significance of chromosomes crossing over during the prophase stage of meiosis?
The fair committee bought 325 balloons. It will use 169 of the balloons for decoration and will sell the rest at the fair. The committee hired 13 clowns to sell