naiaamani
naiaamani naiaamani
  • 21-05-2017
  • Mathematics
contestada

The store is having a sale 2 an a half pounds of sugar for $10.50. What is the unit price in a division sentence?

Respuesta :

vickykinardgodw
vickykinardgodw vickykinardgodw
  • 21-05-2017
$10.50/2.5 lb= 4.20 per lb
Answer Link

Otras preguntas

Who showed the uniqueness of fingerprints and how they could be used for identification
What is the subject/verb error in chez and maria plans to sing in the talent show this friday?
8-3(6-6a)=? I need help?????
556,638 newest ten thousand
slope is 4/7, (1,3) is on the line. please help me
Can you round 97 to the nearest hundred
Given a rectangular prism with dimensions w = 3, l = 4, and h = 6. if you created a second rectangular prism with the length doubled but the height halved (and
How do you solve 8x-7= 3x 9?
Clayton climbed down 50 meters. He climbed down in 10-meter intervals. In how many intervals did Clayton make his climb?
5-2(x-1)=12solve each equation for x