awesomeangy awesomeangy
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

A cereal comes in three different package sizes. 8 ounces for $12 12 ounces for $16 16 ounces for $20 What is the ratio of the cost of an 8-ounce box to a 16-ounce box of cereal? '

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-04-2017
12:20 is the answer i think
Answer Link

Otras preguntas

Why did the boxers lose ?
individuals have a stronger voice and public policies when they
state one reason that cells are small!
name two different numbers that round to 8.21 when rounded to the nearest hundredth
What is true about an egalitarian family?
calculate the mass of sulphur dioxide prodeuced by burning 16g of sulphur in an excess of oxygen
Why did railroads have a greater impact on American society than did canals and steamboats?
What combines with sugar and a phosphate group to form a nucleotide? A. Amino Acid B. Deoxyribose C. Glycerol D. Nitrogenous base
Typically, colonial villages in New England a. were home to enslaved farm workers. b. welcomed people of all religions. c. had different ethnic neighborhoods. d
use quadratic formula to solve 8x²-2x=7