Nicxify
Nicxify
26-04-2017
Mathematics
contestada
ASAP easy for anyone part 3
Respuesta :
Аноним
Аноним
26-04-2017
1.
D.
I say D because there is a $5 entrance fee, which means you only have to pay it one and you pay per hour. If you multiply the 3 by each hour and add 5, you get c.
2. There are 16 ounces in a pound. 28 x 16 = 448. The answer is D. 448.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
Describe the three categories into which scientists group protists.
what is the significance of the proximity of slave trade centers to the cotton-growing plantations
One machine can make 138,800 small paper clips in one day. Another machine can make 84,250 large paper clips in one day. How many more small paper clips than la
How should your writing differ if you were writing to a team of professional versus patients
the area of a square floor on a scale drawing is 100 square centimeters, and the scale of the drawing is 1 cm: 2 ft. what is the area of the actual floor?
Write a short description/Summary about your galaxy, and pose two questions you have about the galaxy
solve the inequality 193 + y > 201
what is equivalent to 1/6
look at the angles for all regular polygons.as the number of sides increases did the measures of the angles increase or decrease? What pattern do you see?
McDonald's sells more hamburgers than any other restaurant chain in the world fact or opinion