Seudónimo Seudónimo
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

Sam has 10 oranges and 11 apples for 10.05. The total cost of 1 orange and 1 apple is $0.94. How much does an apple cost?

Respuesta :

Relebi
Relebi Relebi
  • 26-04-2017
An apple costs $0.65
Answer Link

Otras preguntas

A ball is dropped from a height of 9 meters. On each bounce, it rises to 35% of its previous height. When it hits the ground for the sixth time, how far has it
help please i rlly need the answers as soon as possible
Given directed line segment with endpoints A(-3, 1) and B(5, 13), what is the coordinate that partitions the line segment into a ratio of 1:3? A(4, –1) B(–1,
If 10% of a number is 36 and 55% of the same number is 198, find 45% of that number.
I NEED HELP WITH NUMBER 7 I WILL GIVE U BRAINLIEST
What is the equation of the line in point-slope form that has a slope of -3 and passes through the point (5, 9)?
Most liked answer on brainly
The Allied invasion that eventually led to the defeat of Germany was known as
A puppy named Blue started out at 2 pounds and gained 4 pounds every month. How heavy was Blue at 8 months old?
Lets play a quiz. First person to answer with the correct answer will get brainliest. How do you know what your target heart rate zone is? Good luck! No copying