sarapnut913
sarapnut913 sarapnut913
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

3 cans of soup cost $0.99 how much do five cans cost

Respuesta :

nick2oon nick2oon
  • 26-04-2017
$1.65 THAT IS CLEARLY THE ANSWER BEACEUSE EACH CAN IS 33 CENTS SO 5 CANS IS 33 * 5= 1.65
Answer Link
Аноним Аноним
  • 26-04-2017
the other cans cost 4.95 because when u multiply it gives u that and if u compare the 5 cans are more so it's obvious that it's going to cost more Hope this help's Good Luck
Answer Link

Otras preguntas

The basic unit of mass in the international system of units or si is the
What is most likely happen if there was an error during the translation of protein?
3. Which of the following is the best revision for strong verbs in the sentence below? Mrs. Benoit is the events organizer for a nonprofit organization. a. Mrs.
what will i do to less my cocaine addiction.
list the events leading up to and following the Boston Massacre in order that they occurred
Which country or region is coal-rich and oil-poor?
What is the mode of 70 68 70 72 68 66?
What are the 5 steps of the writing process.?
What was woodrow wilson plan for peace after ww1?
What is a drawback of using nuclear fusion for energy?