victorgaza075 victorgaza075
  • 25-02-2015
  • Mathematics
contestada

at the local grocery store ,a 16-ounce bottle of apple juice costs$3.20 what is the cost of the apple juice

Respuesta :

janie24k janie24k
  • 25-02-2015
$3.20 trick question.
Answer Link

Otras preguntas

What is the main problem with the doctrine of double effect?
Why is it important to disclose certain noncash trans-actions? How should they be disclosed? 6. Diane Hollowell and Terry Parmenter were discussing the format o
Convey how you felt when reading Amarissa's story As Amarissa's parent, what would you want from the scientific and medical community? As Amarissa's parent, wha
According to the article, why isn't EGS technology widely used? A. Only a few people think that the technology can be called "green." B. Only a few engineers kn
a. Show that if matrix A is both diagonalizable and invertible, then so is A! b. Given an mxn matrix A, prove using determinants that A and A' have the same cha
The supply and demand for solar panels in Tempe are given by: Supply: P = 5+ 3Q³ Demand: P = 40-2 Qd A. (4 points) What is the equilibrium quantity of solar pan
The three basic dimensions of a functioning information system are: 1) people, 2) organization/process and 3) ___
What’s the answer pls help
The Dust Bowl During the 1930s, extreme drought and high winds made life incredibly difficult in the Great Plains region of the United State extremely dry, and
How do cells know what bacteria is good and bad, and how do they know how to fight it?