alexmarrufo04
alexmarrufo04 alexmarrufo04
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Anthony is buying a 9-ounce jar of peanut butter that costs $3.29. Which expression can he use to find the price per ounce?

Respuesta :

bohotness
bohotness bohotness
  • 22-03-2017
i think form reading this your going to need to add or divded i need more informtaion to understand your question
Answer Link

Otras preguntas

20.   First and foremost, supervisors are     A. Leaders B.Teachers C.Counselor D. Advocates
how many prime numbers are between 45 and 72
The Egyptians used hieroglyphics in the same way as the Sumerians used (1) ideographs (3) cuneiform (2) calligraphy (4) letters
Mr. Tan is 55years old and Tony is 7 yearas old. In how many years' time will mr tan be 4 times as old as Tony? Plzz help it's urgent I don't really know algebr
University libraries are _______ to the public. A. closed B. open C. inaccessible D. hostile
The following is a suitable topic for an expository article. A young woman overcomes obstacles and realizes she should be a musician. a. True b. False
The Ruiz family is exchanging euros for US dollars. The exchange rate is 1 euro equals 1.35261 USD. Since the Ruiz family knows that USD are stated to the neare
Qu est ce qu un conte implicitr
Mr. Tan is 55years old and Tony is 7 yearas old. In how many years' time will mr tan be 4 times as old as Tony? Plzz help it's urgent I don't really know algebr
What did the battle of El Alamine reveal about hitler