se1meganswimber se1meganswimber
  • 26-02-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells snacks by weight. a six -ounce bag of mixed peanuts costs $3.60. predict the cost of two -ounce bag.

Respuesta :

jonesa2k16
jonesa2k16 jonesa2k16
  • 02-03-2017
A two ounce bag would cost $1.20
Answer Link

Otras preguntas

Use a calculator to find the approximate value of arccos(0.77).
How many chromotids will a parent cell have during prophase
What 3 elements are present in glucose, fructose, and galactose?
Which activities best support development of cardiorespiratory fitness Push-ups and pull-ups Toe touches and neck rolls Aerobics and jumping rope Dumbbell cu
what sum is represented by the arrow diagram
8 times the difference of a number and 2 is the same as three times the sum of the number and 3
A sealed container filled with gas is heated. What happens? The gas escapes The movement of the molecules slows The internal pressure decreases The internal
Which three events occur when Earth’s convection currents move toward each other? Tectonic plates above the currents move toward each other. Magma emerges from
Melissa bought a sweater on sale for $24.95. This is $8.04 less than the price that Christine paid for the same sweater when is was not on sale. How much did Ch
40 point question please help thank you❤️