Zayislit Zayislit
  • 25-02-2017
  • Mathematics
contestada

It costs 3.99 for 25 fl.oz. of detergent or 6.99 for 90fl. oz.which is a better buy

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-02-2017
.1596 vs .0776

The better buy is the 90fl detergent
Answer Link

Otras preguntas

Tornado activity is monitored by the
PLS HELP ME WITH 8. 3, 4, and 5 (SHOW WORKKK!!)
10x3 + 3x2 – 20x – 6 (10x3 + 3x2) + (–20x – 6) x2(10x + 3) + (_______)(10x + 3) Teresa is factoring this polynomial by grouping. Which number goes in the bla
Help ..........................................
Geometry help please
Sarah made pizzas for her party. She put meat on 1/2 of the pizzas. Only 1/4 of the meat pizzas has sausage on them. How many of all the pizzas Sarah made have
find square root by prime factorization method 2089
Derek threw a baseball across the field. The path of the ball can be represented by the equation h =-16t ² +75t+5, where t represents the number of seconds the
how do I solve this?
There is much interdependence among the biogeochemical cycles on Earth. How is warmer ocean water involved in these cycles?