kimmyreyes1
kimmyreyes1 kimmyreyes1
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

Green grapes are on sale for $2.50 a pound.How much will 9 pounds cost?

Respuesta :

christyteaaa
christyteaaa christyteaaa
  • 23-02-2017
$22.50 because you multiply 9 by 2.50
Hope this helps ❤
Answer Link
Decela6 Decela6
  • 23-02-2017
I did $2.50 x 9 = $22.5
Answer Link

Otras preguntas

Lifetime Health ch 19 review questions 1-20 its the version with 5 ppl on the cover
Based on your observations, what conclusion can you draw about the lengths of AB DB AE EC
What do you think you would do if someone came into your homeland and forced you out?
which are the slope and the y-intercept linear function that is represented by the graph?
2. A data catalog identifies all of the following, except: a. Attribute data type b. Attribute range of values c. Attribute constraints d. Attribu
A petrol can is a rectangular prism with base measurements 15 cm by 30 cm. If the can has capacity 18 liters, find its height
this test is literally the death of me but can anyone help?
Why did the US military think they would win the war against Vietnam?
introduced species often take over an ecosystem because they usually _____.
Which expression is equal to 2sin(pi/10)cos(pi/10)?