Seudónimo Seudónimo
  • 22-02-2017
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal: 3 cans of soda for $1.27 or 5 cans of soda for $1.79? Use Unit Rates to solve. HINT: Ratios

Respuesta :

pokemon121602
pokemon121602 pokemon121602
  • 22-02-2017
$1.79 for 5 cans. It comes out to $0.36 per can compared to $0.42 per can for the other one. :)
Answer Link

Otras preguntas

Francisco feels different and left out because he cannot communicate with his teacher or classmates. Do you think you would feel more lonely if you were by your
hey! i’ll give brainliest please help
What is a pioneer species and what types of plants can be pioneer species
Find the distance between (1,2) and ( 7,2
How much is a dash or a pinch when COOKING?
i need help with these question
underline the adverbs in the following sentences a.tarry left her diary under her pillow​
SOMEONE HELP ME PLEASEE
I need helppppppp^^^^
hello. can somebody help me with this? For the table, all you have to do is multiply the number. Also, could you do A2 that's what I have trouble on... OwO than